Rebríčky najlepších TOP -SOŠ

Názory zamestnávateľov a rodičov na kvalitu stredných odborných škôl
Výsledky celoslovenského reprezentatívneho prieskumu medzi zamestnávateľmi a kvalitatívneho prieskumu medzi rodičmi.
December 2015
V rámci výskumu sa zisťovala u personalistov, vedúcich oddelení či majstrov firiem, u ktorých je predpoklad na uplatnenie absolventov stredných odborných škôl, aj ich spontánna znalosť o tom, aké školy v ich okolí existujú.
Výskum sa nezameriaval iba na znalosť jednotlivých stredných škôl, ale najmä na vnímanie ich kvality očami zamestnávateľov. Vďaka vzorke 2000 zapojených firiem a viacerých parametrov hodnotenia školy, na základe povedomia o strednej odbornej škole, povesti či skúsenosti s jednotlivými jej absolventmi, sa vytvoril rebríček najlepších stredných odborných škôl v jednotlivých krajoch očami zamestnávateľov.
Za Bratislavský kraj podľa všetkých parametrov bola najúspešnejšou Spojená škola – Odborné učilište na Švabinského v bratislavskej Petržalke, ktorá získala 69,2 percenta. V Banskobystrickom kraji to bola Stredná zdravotnícka škola J. G. Tajovského v Banskej Bystrici (62,5 percenta)
V rámci celkového finálneho rebríčka top stredných odborných škôl najúspešnejšou v Košickom kraji bola Stredná zdravotnícka škola na Moyzesovej v Košiciach, ktorá získala 62 percent. V Nitrianskom kraji bola najlepšou Stredná odborná škola drevárska na Pílskej ulici v Topoľčanoch (64,5 percenta), v Prešovskom kraji Súkromná stredná odborná škola na Dukelskej ulici v Giraltovciach (61,3 percenta).
V Trenčianskom kraji na základe finálneho rebríčka stredných odborných škôl bola najúspešnejšou Pedagogická a sociálna akadémia v Trenčíne (72,7 percenta). V Trnavskom kraji to bola Stredná odborná škola rozvoja vidieka s vyučovacím jazykom maďarským v Dunajskej Strede (65,8 percenta) a v Žilinskom kraji Stredná zdravotnícka škola na Hlbokej ceste v Žiline s hodnotením 62,7 percenta.

Zdroj:  http://skolskyservis.teraz.sk/stredne-skoly/najepsie-stredne-odborne-skoly/25931-clanok.html

Tlačivá na oslobodenie od TSV

Tlačivá na oslobodenie od Telesnej výchovy (TSV):

Tlačivo na potvrdenie od lekára.

Žiadosť zákonného zástupcu o oslobodenie od TSV.

Školská jedáleň

Prihláška na stravovanie.

V termíne od 1.5.2014 končia platnosť účty vedené v Prima banke v Žiline
a do platnosti vstupujú nové účty vedené v štátnej pokladnici.

Nové účty na ktoré musíte uhrádzať platby:
úhrady za stravu: Číslo účtu:   7000480798
                                  Kód banky: 8180
                                  IBAN:           SK90 8180 0000 0070 0048 0798

Platby v hotovosti na účet už nebude možné realizovať.
Platby je možné realizovať výhradne z čísla účtu na uvedené čísla účtov.
Prosíme rodičov a žiakov o zmenu trvalých príkazov od 1.5.2014

Grantový program „Škola bez tabaku, alkoholu a drog

Škola sa zúčastňuje projektovej aktivity grantového programu odboru školstva a športu Žilinského samosprávneho kraja s názvom „Škola bez tabaku, alkoholu a drog“.

Projekt E-test

Zvýšenie kvality vzdelávania prostredníctvom elektronického testovania
Zavádzanie elektronického testovania na monitorovanie úrovne vedomostí, zručností a kľúčových kompetencií žiakov, sledovanie trendov kvality škôl

Národný projekt Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva

Národný projekt Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva (EVS RŠ) je ďalším krokom napĺňania Koncepcie informatizácie rezortu školstva. Súčasným trendom na trhu s IKT je globálny posun od používania PC a notebookov k masívnejšiemu využívaniu tabletových zariadení vo všetkých oblastiach životných situácií. V oblasti rozvoja najmodernejších technológií na podporu výučby sa tento trend prejavuje smerovaním k využívaniu digitálneho vzdelávacieho obsahu (DVO), t.j. kvalitne spracovaného multimediálneho obsahu, poskytovaného prostredníctvom moderných zariadení a periférií ako sú dotykové tablety a interaktívne tabule, ktoré zapájajú širšie spektrum senzorických funkcií jednotlivca. Atraktívna forma výučby využitím nástrojov a pomôcok DVO poskytuje možnosti efektívnejšej výučby (názornosť, prepojenosť praktického života s teoretickými poznatkami, a pod.).

Kam na vysokú školu?

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

Ďaľšie možnosti štúdia

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně, klikni tu...

Podmienky vydania duplikátu vysvedčenia, študijného plánu

študenti SZŠ Žilina

-písomná žiadosť - meno, priezvisko, rodné priezvisko, aktuálna adresa v SR,
dátum narodenia, študijný odbor, v ktorých rokoch študoval, aktuálne tel. číslo
(nie do zahraničia)

Doklady vybavíme do 30-60 dní od podania písomnej žiadosti.

Podmienky vydania študijného plánu

študenti SZŠ Martin -písomná žiadosť - meno, priezvisko, rodné priezvisko, aktuálna adresa v SR, dátum narodenia, študijný odbor, v ktorých rokoch študoval, aktuálne tel. číslo (nie do zahraničia) -povinné prílohy: fotokópie všetkých vysvedčení, maturitné vysvedčenie, vysvedčenie o absolventskej skúške, index ( študenti dipl. odborov) ... Doklady vybavíme do 30-60 dní od podania písomnej žiadosti.

Harmonogram školského roka 2015/2016:

Prázdniny  Posledný deň vyučovania pred začiatkom prázdnin  Termín prázdnin  Začiatok vyučovania po prázdninách
 jesenné  28. október 2015(streda)  29. október – 30. október 2015  2. november 2015 (pondelok)
 vianočné  22. december 2015 (utorok)  23. december 2015 – 7. január 2016  8. január 2016(piatok)
 polročné  29. január 2016 (piatok)  1. február 2016 (pondelok)  2. február 2016 (utorok)
 jarné  26. február 2016 (piatok)  29. február – 4. marec 2016  7. marec 2016 (pondelok)
 veľkonočné  23. marec 2016 (streda)  24. marec – 29. marec 2016  30. marec 2016 (streda)
 letné  30. jún 2016 (štvrtok)  1. júl – 2. september 2016  5. september 2016 (pondelok)